افتتاحیه نمایشگاه هنر های تجسمی باموضوع انقلاب اسلامی و ۱۳ آبان - ساعت چهار و نیم بعد از ظهر روز شنبه ۱۲ بهمن ماه ۸۷

نگارخانه شاهرخی


  فراخوان اولین جشنواره تذهیب های قرآنی

آخرین مهلت ارسال آثار :  ۲۵ بهمن ۸۷

   جهت اطلاع از جشنواره تذهیب با تلفن ۲۴۶۷۴۰۷ تماس حاصل فرمایید .

بودجه ندهند، فاتحه هنرهاي تجسمي كشور خوانده است.

رئيس مركز هنرهاي تجمسي مي‌گويد، اگر بودجه تزريق نشود فاتحه هنرهاي تجمسي كشور خوانده است.

اعلام خطر رئيس مركز هنرهاي تجمسي
فارس: رئيس مركز هنرهاي تجمسي مي‌گويد، اگر بودجه تزريق نشود فاتحه هنرهاي تجمسي كشور خوانده است.
حبيب‌الله صادقي رييس مركز هنرهاي تجسمي و سرپرست موزه هنرهاي معاصر در گفت‌گوي مشروح با خبرنگار تجسمي فارس درباره مشكلات حوزه هنرهاي تجسمي كشور سخن گفت.
كمبود بودجه ما را از بي‌ينال ونيز بازداشت
حبيب‌الله صادقي درباره بازماندن ايران از شركت در معتبرترين دوسالانه تجسمي دنيا گفت: براي شركت در دوسالانه ونيز از چند سال پيش پيگيري‌هاي لازم را انجام داديم و مذاكراتي هم با چند هنرمند صورت گرفت و آثار اين هنرمندان توسط شوراي علمي ارزيابي شد ولي به دليل عدم اختصاص بودجه مورد نظر متاسفانه از اين بي‌ينال بازمانديم.
وي افزود: جشنواره ونيز يكي از چندين جشنواره‌اي است كه به دليل عدم اختصاص يافتن بودجه لازم از شركت در آن بازمانديم. رديف‌هاي در اختياربخش تجسمي كشور بسيار اندك است و با توجه به استعدادي كه در اين بخش از هنر كشور وجود دارد بايد بودجه اختصاص يافته به اين حوزه 20 برابر شود.
وي در ادامه با اظهار تاسف از غيبت ايران در دوسالانه ونيز گفت: من بسيار متاسفم كه در دوران مديريت من در مركز هنرهاي تجسمي، توفيق همراهي و همكاري با جامعه تجسمي كشور و امكان حضور هنرمندان در اين دوسالانه را نيافتيم و نتوانستيم بودجه‌هايي كه براي شركت در دوسالانه ونيز احتياج داشتيم در اختيار بگيريم و اين در حالي است كه هنرمندان ما در دوره‌هاي قبلي اين دوسالانه بسيار خوش درخشيدند.
نسبت به بودجه اندك حوزه گله‌مندم.
صادقي گفت: حوزه تجسمي كشور كمتر از سينما و موسيقي و تئائر نيست و هنرمندان اين حوزه بدون هيچ تعصبي نقش موثرتري در دنيا نداشته‌اند ولي متاسفانه سازمان‌هايي كه ارزش گذاري مسائل مالي كشور را برعهده‌ دارند، كمترين رقم را به حوزه تجسمي كشور اختصاص داده‌اند كه من به عنوان يك هنرمند و مدير نسبت به آن گله‌مندم.
اين گلايه تنها متوجه ارشاد نيست
صادقي با تاكيد براين كه گلايه‌اش تنها متوجه وزارت ارشاد نيست گفت: اين گلايه به سازمان‌ها و دستگاه‌هايي نظير سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رايزني‌هاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، مجلس شوراي اسلامي، شوراي عالي انقلاب فرهنگي و... مربوط است كه برنامه‌ريزي بخش تجسمي را در دستور كار خود دارد و بايد برنامه‌ريزي براي حضور در بي‌ينال ونيز و ساير دوسالانه‌هاي تجسمي نيز در دستور كار مديران فرهنگي كشور قرار بگيرد و به بخش هنرهاي تجسمي كشور به عنوان يك رسانه ملي و جهاني بنگرند.
بازخواني پرونده بودجه هنرهاي تجسمي
رييس مركز هنرهاي تجسمي وزارت ارشاد با تاكيد بر بازخواني پرونده بودجه هنرهاي تجسمي از سوي مسئولين فرهنگي كشور گفت: مسئولين فرهنگي كشور بايد بازخواني جدي در رديف‌هاي مالي در اختيار بخش تجسمي كشور داشته باشند وكساني كه تقسيم اين بودجه را در اختيار دارند بايد اين بودجه را در اختيار اشخاص واقعي قرار دهند تا بتوان به موقع و با اختيار تام براي هنر كشور هزينه كرد.
صادقي تصريح كرد: من به مسئولان فرهنگي كشور گوشزد مي‌كنم كه براي اطمينان از سلامت و دقت در هزينه كردن بودجه بخش هنرهاي تجسمي، متخصصيني را در كنار ما بگمارند تا به سلامت هزينه كردن اين بودجه اطمينان حاصل كنند.
سكوت در برابر درخواست افزايش بودجه
حبيب‌الله صادقي با اشاره به سهم اندك هنرهاي تجسمي از بودجه كشور گفت: جاي سوال است كه چرا در سينما بايد 20 برابر حوزه تجسمي كشور بودجه اختصاص يابد ولي درخواست افزايش بودجه براي بخش هنرهاي تجسمي كشور از مجلس و سازمان‌هاي مربوطه در سكوت گذشته است.
اگر مرا باور نداريد بركنارم كنيد.
رييس مركز هنرهاي تجسمي كشور تصريح كرد: اگر مديران فرهنگي كشور باور دارند كه حبيب صادقي هنرمند انقلاب، خدمتكار و بيرق‌دار اين هنر انقلابي است پس بايد با احترام به او ياری برسانيد تا مشكلات جامعه تجسمي كشور برطرف شود. اگر مرا و افكارم را باور ندارند لطفاً من را بركنار كنند.
وي افزود: من تمام تلاش خودم را كردم و امروز جامعه تجسمي كشور تمامي اين مشكلات را از چشم من مي‌بيند.
اگر مسئولين كشور با حضور من مشكل دارند به صراحت و شفافيت اعلام كنند شايد اشتباه اصلي، انتخاب من به عنوان مدير مركز و موزه‌ هنرهاي معاصر بوده است كه مي‌توان با بركناري من اين اشتباه را جبران كنيد.
چرا حقي سهم نيم درصدي ما ازبين رفت؟
حبيب‌الله صادقي در ادامه به طرح چند سوال پرداخت و گفت: چرا نبايد بتوانيم اكسپوي ملي را برگزار كنيم؟ چرا نمايندگان مجلس بدون آنكه با هيچ مدير و هنرمندي در ميان بگذارند سهم يك درصدي فروش آثار هنري را به نيم درصد و سپس به هيچ تبديل كردند آن هم با اين توجيه كه بيم رانت مي‌رفته است؟
چرا نمايندگان مجلس هنرمندان را به بحث و بررسي اين مسئله دعوت نكردند و ما هيچ پاسخي از سوي آنان دريافت نكرديم؟
چرا رديف‌هاي بودجه در اختيار هنرهاي تجسمي كشور پرداخت نمي‌شود؟
چرا گنجينه موزه هنرهاي معاصر نبايد تكميل شود؟ چرا نتوانستم در دوسالانه بزرگ و نيز شركت كنيم؟ چرا در بحث خريد آثار هنري و برگزاري اكسپو سهم ما از يك درصد به نيم درصد و سپس در سكوت گذشت؟
وي افزود بايد از نمايندگان مجلس سوال شود كه شما به چه حقي كشور را ناديده گرفتيد؟
كدام هنرمند با شهرام جزايري عرب مذاكره داشته است؟ سياسيون بيشتر مذاكره داشتند يا هنرمندان؟ چرا به اهل فرهنگ و هنر توهين روا مي‌داريد؟
چرا بدون هيچ صحبتي با اهالي فرهنگ و هنر سهم نيم درصدي ما را براي فروش آثار هنري ازبين بردند؟
سهم وزارت ارشاد همين گونه بسيار اندك است چه برسد كه سهم نيم درصدي هم نداشته باشيم.
من از وزارت ارشاد طلبكار نيستم
من از وزارت ارشا طلبكار نيستم چرا كه مسئله ما ارشاد نيست بلكه موضوعي ملي است كه در عطف انقلاب در حال وقوع است و من به عنوان يك مدير تجسمي از مقام معظم رهبري و رياست جمهوري ايران مي‌خواهم كه وضعيت آشفته هنرهاي تجسمي كشور را بررسي كنند.
رديف بودجه اختصاص يافته غلط است.
صادقي گفت: رديف بودجه‌هايي كه در اختيار وزارات ارشاد قرار گرفته است غلط است و بايد بازخواني پرونده رديف پرداخت‌ها در وزارت ارشاد مشخص شود. وي در ادامه خطاب به رئيس جمهوري اسلامی ايران خواستار تشكيل شورايي مركب از نمايندگان مجلس شوراي عالي انقلاب فرهنگي، شوراي فرهنگ عمومي و شوراي هنر و ارشاد، براي بررسي و بازشناسي مسائل جامعه تجسمي كشور شد.
اقدام پيش از تبديل اين بحران به فاجعه
حبيب‌الله صادقي تاكيد كرد: دوستان من مكدر نباشند رسيدگي به مسائل هنرهاي تجسمي كشور وظيفه دولت، ارشاد و شوراي عالي انقلاب فرهنگي است كه مسئوليني را به كار بگمارند تا اين رنج و بحران‌هاي فرهنگي و اقتصادي مربوط به جامعه تجسمي كشور را برطرف كنند.
وي افزود: من حبيب صادقي نقاش انقلاب اسلامي هستم، اگر سخن و باورهاي مرا قبول داريد مديراني را به كار بگماريد تا پيش از آن كه اين بحران عمومي در جامعه تجسمي كشور تبديل به فاجعه شود، براي صيانت از آن اقدام كنند.
هنرمندان اعزامي مشخص شده بودند
رييس مركز هنرهاي تجسمي در پاسخ به اين سوال كه گفته مي‌شود مركز هنرهاي تجسمي اسامي هنرمندان اعزامي به بي‌ينال ونيز را مشخص نكرده است، گفت: اين گونه نيست ما حدود پنج شش هنرمند را انتخاب كرده و مذاكراتي نيز با آنها انجام شده بود ولي رديف بودجه مورد نياز به ما پرداخته نشد.
وي از فرشيد مثقالي به عنوان يكي از اين هنرمندان نام برد و گفت: يكي از هنرمنداني كه در اين رابطه با او مذاكره شد آقاي فرشيد مثقالي است كه آثار ايشان نيز مورد بحث و بررسي قرار گفت ولي هيچ پولي نداشتيم كه بتوانيم محلي را براي هنر ايران در دوسالانه ونيز اجاره كنيم.
تا به امروز حفظ آبرو كرده‌ايم
صادقي گفت: من به عنوان حافظه تاريخي انقلاب و چشمي كه مسائل فرهنگي را رصد مي‌كند بسيار رنج مي‌كشم و خطر بزرگي را براي هنرهاي تجسمي كشور احساس مي‌كنم.
وي افزود: ما تا به امروز فقط حفظ آبرو كرده‌ايم و اگر پرونده بودجه تجسمي كشور بازخواني نشود اوضاع كنوني از اين بدتر هم خواهد شد.
سهم هنرمندان از فروش نفت چقدر است؟
سرپرست موزه هنرهاي معاصر تهران با اشاره به سهم هنرمندان از فروش نفت ايران گفت: سهم هنرمندان از فروش 70 دلاري هر بشكه نفت ايران كجاست؟
وي افزود: با توجه به بودجه دو ميليارد و سيصدي هنرهاي تجسمي در ايران چنين استنباط مي‌شود كه سهم هنرمندان امروز ايران با فروش هر بشكه نفت به قيمت 8دلار محاسبه شده است.
اين درحالي است كه بودجه پيشنهدي ما به دولت براي بخش هنرهاي تجسمي رقمي معادل 8 ميليارد تومان بود.
سفر مطالعاتي به دو ماه تقليل يافت.
صادقي با اشاره به سفر مطالعاتي هنرمندان به فرانسه گفت: تنها برنامه‌اي كه با وجود تنگناهاي مالي براي هنرهاي تجسمي كشور انجام مي‌شود، سفر مطالعاتي هنرمندان به كشور فرانسه است كه البته اين سفر هم قبلاً سه ماهه بود كه به دليل مشكلات مالي به دو ماه كاهش يافت ولي به هر ترتيب هر ساله بين 20 تا 25 نفر به اين سفر اعزام مي‌شوند.
سرپرست موزه هنرهاي معاصر تهران همچنين در پاسخ به كساني كه نسبت به اعزام هنرمندان به اين سفر مطالعاتي انتقاد مي‌كنند، گفت: اگر بپذيريم كه ما موزه‌اي به نام موزه هنرهاي معاصر داريم و نماينده هنر معاصر ايران در دنيا هستيم پس بايد بودجه‌اي به اين منظور اختصاص يابد و در بخش علمي نيز به معلومات روز خود بيافزاييم و از هنر معاصر دنيا عقب نيفتيم.
در مدت مديريتم شاهد پژمردگي
حبيب‌الله صادقي گفت: حدود يك سال و اندي است كه در موزه هنرهاي معاصر كار مي‌كنم و از نزديك شاهد پژمردگي و پريشان حالي هنرمندان تجسمي كشور هستم.
وي همچنين با اظهار تاسف از تلاش هنرمندان براي برپايي نمايشگاهي در كشورهاي حاشيه خليج‌فارس گفت: چرا هنرمند ايراني بايد آرزوي برپايي نمايشگاهي در كشورهاي حاشيه خليج‌فارس را داشته باشد. كشورهايي كه در حوزه هنر تجسمي و همچنين از نظر فرهنگي و تاريخ و تمدن هزاران سال از ايران عقب‌تر هستند.
با ادامه اوضاع كنوني، فاتحه هنرهاي تجسمي كشور خوانده است.
رييس مركز هنرهاي تجمسي كشور در پايان تاكيد كرد: اگر وضعيت هنرهاي تجسمي كشور به همين وضع پيش رود فاتحه آن خوانده است. وي همچنين گفت: من اعلام استعفا نمي‌كنم ولي اگر وزير ارشاد عذر من را بخواهد خواهم رفت.
ماندن من مشروط به پرداخت بودجه است.
حبيب‌الله صادقي در پايان ماندن خود را در مركز هنرهاي تجسمي مشروط به پرداخت بودجه مورد نياز هنرهاي تجسمي كشور اعلام كرد و گفت: تاكنون ايستاده‌ام تا از كيان هنرهاي تجسمي كشور دفاع كنم. اگر به افكار من باور ندارند اعلام كنند خواهم رفت در غير اين صورت ماندن من شرط دارد كه آه هم تزريق بودجه مورد نياز به بدنه هنرهاي تجسمي كشور است.

((روزنامه عصر کارون-شنبه 12خرداد1386))


 مسابقه گرافیک و کاریکاتور - آخرین مهلت ارسال آثار : اول بهمن ۱۳۸۷  - اطلاعات بیشتر را از طریق تلفن ۲۴۶۷۴۰۷ یا اطلاعیه های نصب شده در تابلو اعلانات انجمن کسب نمایید .

 

 

جهت شرکت در نمایشگاه گروهی با تلفن ۲۴۶۷۴۰۷  انجمن هنر های تجسمی کرمان تماس بگیرید .

 

 

 

 از کلیه هنرمندان و پدید  آورندگان آثار هنری با موضوعات مذهبی ( علی الخصوص تاسوعا و عاشورا ) دعوت می گردد آثار خود را حد اکثر تا روز یکشنبه ۱۵ دی ماه جهت بر گزاری نمایشگاه در نگارخانه شاهرخی ، به دفتر انجمن تحویل نمایند . 


از کلیه هنرمندان و پدید  آورندگان آثار هنری  کشور و استان  که با الهام و استفاده از آیات نورانی قرآن کریم به اشکال گوناگون ( خوشنویسی ، نگارگری ، طراحی ، کتیبه سازی ، تذهیب ، معرق ، مشبک ، سفالگری ،کتاب آرایی و دیگر شیوه های ابتکاری ) به خلق اثر پرداخته اند دعوت می شود حد اکثر تا تاریخ ۲۵ دی ماه ۸۷ جهت ثبت نام به دفتر انجمن مراجعه نمایند .

 


فراخوان هفتمین دوسالانه ملی نگارگری ایران

موزه هنر های معاصر تهران - اسفند ۱۳۸۷

زمان برگزاری نمایشگاه : اسفند ماه ۸۷ الی اردیبهشت ماه ۸۸

مهلت ارسال آثار و مقالات : ۲۱ دی ماه الی ۲۰ بهمن ماه ۸۷


  آثار آقایان و خانمها :  ( مصیب اسدی - مرجان ایرانمنش - بنیامین بهرامپور - علیرضا بیت الهی - ندا حسینی - نسرین دلشاد - بهناز دانشطلب - سمیرا رهبانی - طاهره زابلی - لیلی زابلی - معصومه زابلی - امیر حسین شاهرخی - مینا عسکری - محمد رضا غنچه پور - فریده فروغی نعمت الهی - فائزه کشور پور - فوزیه کشور پور - علیرضا ممیز زاده - هما مظفری نژاد - امید مهدیزاده )  در مجموعه ای با نام چلچراغ ۱ چاپ شد .

این عزیزان می توانند به دفتر انجمن مراجعه و یک جلد آنرا تحویل بگیرند .

افرادی که مایلند  آثار شان در مجموعه چلچراغ ۲ چاپ شود ، به دفتر انجمن مراجعه و ثبت نام نمایند .

 

 


 سایت کافه گراف تعدادی از آثار نشانه محمد رضا هاشمی نژاد طراح و گرافیست کرمانی را به نمایش گذاشته است.
علاقمندان می توانند این اثار را در سایت www.cafegraph.com ببینند.

لطفا روی کلمات کافه گراف   و   محمد رضا هاشمی نژاد  ( سطر بالا ) کلیک کنید .


نمایشگاه آثار آقای محمد رضا غنچه پور  از هفتم لغایت چهاردهم دیماه ۸۷ جهت بازدید علاقمندان به هنر های نقاشی و مجسمه سازی در محل نگارخانه صورتگر - خ جهاد - ک ۳ - پ ۵۸ ) بر پا می باشد .

 محمد رضا غنچه پور


جناب آقای محمد امیر زاده سلجوقی رحلت ابوی گرامیتان را تسلیت عرض نموده و سلامتی و بقای عمر شمارا از درگاه ایزد منان خاستاریم .

هیئت مدیره انجمن هنر های تجسمی کرمان

همایش گنجینه های از یاد رفته هنر کرمان

۴ لغایت ۱۲ دیماه ۱۳۸۷

نمایشگاه در محل موزه هنر های معاصر صنعتی کرمان

کارگاههای هنر های سنتی کرمان در محل باغ موزه هرندی

نمایشگاه آثار دانشجویی : نگارخانه بوتیا


مراسم اختتامیه ورک شاپ  شماره ۹ 

بعد از ظهر روز یکشنبه ساعت ۲ تا ۵ بعداز ظهر  ۱/۱۰/۸۷  فرهنگسرای کوثر 


 کارگاه زنده هنر های تجسمی شماره ۹    ( workshop 9 ) 

( فرهنگسرای کوثر - با موضوع کرمان زیبا - ۲۳/۹/۸۷ )

 کارگاه زنده هنر های تجسمی شماره ۹  ( workshop 9 ) 

( فرهنگسرای کوثر - با موضوع کرمان زیبا- ۲۳/۹/۸۷ )

 کارگاه زنده هنر های تجسمی شماره ۹ ( workshop 9 ) 

( فرهنگسرای کوثر - با موضوع کرمان زیبا- ۲۳/۹/۸۷ )

 کارگاه زنده هنر های تجسمی شماره ۹ ( workshop 9 ) 

( فرهنگسرای کوثر - با موضوع کرمان زیبا- ۲۳/۹/۸۷ )

( جنگل قائم - ۲۲/۹/۸۷ )

 

 کارگاه زنده هنر های تجسمی شماره ۹ ( workshop 9 ) 

( فرهنگسرای کوثر - با موضوع کرمان زیبا- ۲۳/۹/۸۷ )

 ( جنگل قائم - ۲۲/۹/۸۷ )

 


آدرس سایت اینترنتی بینال طراحی لوگو  روسیه ۲۰۰۸ تامگا

 http://2008.tamga.biz/


مراسم اختتامیه ورک شاپ کرمان زیبا روز شنبه ۳۰/۹/۸۷ در محل خانه شهر برگزار می گردد .

 

نمایشگاه دائر

نمایشگاه آثار دانشجویی گنجینه های از یاد رفته هنر کرمان )


نمایشگاه عکس آقای وحید ریحانی ( توریست دوچرخه سوار )

دوم لغایت هشتم خرداد ماه ۸۷

نگار خانه بوتیا


نمایشگاه هفته گذشته

نمایشگاه گروهی آثار نقاشی هنرجویان

از ۲۶/۲/۸۷ تا ۱/۳/۸۷

با عنوان نگارستان مانی


با سلام  به اطلاع می رساند  روز دو شنبه ۲۵ آذر ماه ۸۷ از ساعت ۸ صبح

کارگاه های گرافیک ( تصویر سازی وپوستر ) و هنر مفهومی در محل فرهنگسرای کوثر بر گزار می گردد .


با سلام  به اطلاع می رساند  روز یکشنبه ۲۴ آذر ماه ۸۷ از ساعت ۸ صبح

کارگاه های حجم  ، سفال و هنرهای سنتی کرمان در محل فرهنگسرای کوثر بر گزار می گردد .


با سلام  به اطلاع می رساند  روز شنبه ۲۳ آذر ماه ۸۷ از ساعت ۸ صبح

کارگاه های طراحی و نقاشی در محل فرهنگسرای کوثر بر گزار می گردد .


آداب معنوی در هنر اسلامی

سخنران استاد پرویز اسکندر پور خرمی

زمان : شنبه۱۶ آذر ساعت ۳۰: ۱۴

مکان : دانشکده فنی - تالار سینایی


نمایشگاه پوستر آقای محمد رضا هاشمی نژاد

موزه هنر های معاصر صنعتی کرمان


کارگاه زنده هنر های تجسمی ۹ 

 از تاریخ  ۲۲تا ۲۵ آذر ماه جاری

در گرایش های مختلف تجسمی بر گزار می گردد .

علاقمندان به شرکت در این ورک شاپ می توانند تا تاریخ ۲۰/۹/۸۷ به یکی از محل های زیر مراجعه و ثبت نام نمایند .

۱-انجمن هنر های تجسمی  (چهار راه سمیه - مجتمع فرهنگی هنری کرمان ) 

۲- اداره زیبا سازی شهرداری ( پارک باغملی )

۳- دانشکده هنر ( بلوار جمهوری اسلامی - دانشکده فنی )

۴- هنرستان هنر های زیبا ( ابتدای بلوار ۲۲ بهمن )


نمایشگاه  تصویر سازی خانم محدثه پورجعفری  از روز شنبه دوم آذر ماه ۸۷ لغایت پنج شنبه هفتم آذر ماه ۸۷ در محل نگارخانه شاهرخی بر پا میباشد .

 عکس کودکی خانم محدثه پور جعفری

 

 صاحب اثر : محدثه پور جعفری

 

نمایشگاه نقاشی آقای امین کارگر

از روز پنج شنبه ۳۰ آبان ۸۷ تا ۷ آذر ۸۷ در محل فرهنگسرای کوثر دایر می باشد .


 

نمایشگاه نقاشی در شهر بم ( بر گرفته از سایت حجم سبز )

افتتاح نمایشگاه نقاشی و گرافیک در شهر بم

در این نمایشگاه که تعداد زیادی از هنرمندان جوان شرکت کرده بودند بعد از داوری 47 اثر در رشته نقاشی و 14 اثر در رشته پوستر انتخاب شدند
این نمایشگاه به مدت یک هفته در مجتمع فرهنگی هنری اداره ارشاد بم دایر است و علاقه مندان همه روزه از آثار به نمایش در آمده بازدید به عمل آورند
هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه عبارت اند از
اکرم سپه دوست - نازنین بارانی - شیوا نارویی - مریم شجاع حیدری - مریم معروفی - اسحاق افشاری - لیلا بیدرانی - مهشید یزدانی فر - طاهره محمدی - معصومه رنجبر - اسماء شهبازی
همچنین این گروه هنری در تدارک جشنواره نقاشی دیواری در شهرستان بم می باشند که بزودی انجام خواهد شد

بزودی همایش نقاشی زمینی ( بزرگترین نقاشی بر روی آسفالت ) 

برگزار کنندگان : آتلیه کلک نقشبند  و  انجمن هنر های تجسمی کرمان


ساعت ۵ بعد از ظهر روز پنج شنبه ۲۲ آبانماه جاری سمینار ی با موضوع طراحی محیطی در محل فرهنگسرای کوثر با حضور دکتر اصغر کفشچیان برگزار می گردد .


 بزودی ورک شاپ شماره ۶ با همکاری اداره زیبا سازی شهر کرمان در محل

کوه صاحب الزمان برگزار می گردد . گوش به زنگ زمان و سایر مشخصات آن

باشید .


ورک شاپ ۵ درمحل پارک باغ ملی روز سه شنبه ۱۴ آبان ماه ۸۷ با حضور ۵۰ شرکت کننده برگزار گردید .

این برنامه  با همکاری آقای علیزاده ریاست محترم هنرستان هنر های زیبا با خلق آثار ارزشمند اجرا شد .

اٍار خلق شده توسط جوانان شهرمان از روز شنبه ۲۵/۸/۸۷ تا پنج شنبه ۳۰/۸/۸۷ در محل نگارخانه شاهرخی به نمایش در خواهند آمد .

همچنین این آثار در یک کاتالوگ چاپ و به شرکت کنندگان اهداء خواهد شد .

 

انجمن هنر های تجسمی کرمان با همکاری هنرستان هنر های زیبا بر گزار می نماید .

کارگاه زنده هنر های تجسمی ۵     WORKSHOP 5 

     روز های پنج شنبه ۹/۸/۸۷ و شنبه ۱۱/۸/۸۷  از ساعت ۹ تا ۱۲ به تعداد ۳۰ نفر از داوطلبین شرکت در ورک شاپ ثبت نام بعمل

می آید .

       محل اجرای این برنامه ، مصلی ی کرمان واقع در بلوار شهید عباسپور می باشد .

زمان : از ساعت ۸ تا ۱۲ روز دوشنبه ۱۳ آبان ۸۷


از کلیه هنر مندان و هنر دوستان عزیز دعوت می شود ، در مراسم کلنگ زنی بهارستان هنرمندان ( واقع در جنب سید حسین ) شرکت نمایند .

زمان : ساعت ۲ بعد از ظهر روز جمعه ۲۴/۸/۸۷


فراخوان نخستین جشنواره هنری " کاریکاتور و پوستر"

به گزارش گروه پژوهشی عفراوی انجمن علمی و آفرینش های هنری معلولان ایران در نظر دارد با شناخت استعدادهای بالقوه وهمچنین قدردانی از هنرمندان رشته های هنری گامی بلند در حمایت و هدایت از هنرمندان عزیزی که در ارتباط با موضوع معلولیت اقدام به خلق آثار ارزشمند هنری می نمایند تقدیر شایسته بعمل آورد .                                   
این انجمن با همکاری سازمان بهزیستی کشور،  دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، نخستین جشنواره کاریکاتورو پوستر را با محوریت موضوع "معلول و معلولیت" برگزارمی کند.   
                                                                                                                                                                                         
  ◄ اهداف :
                                                                                  
جشنواره هنری کاریکاتورو پوستر در راستای موضوع معلول و معلولیت اهداف ذیل را دنبال می کند:
- ایجاد فضای مناسب رقابتی میان هنرمندان.               
- ایجاد انگیزه و تقدیر از هنرمندان.   
- ارتقاء فرهنگ عمومی و تغییر نگرش. 
- آشنایی مخاطبان  با توان های بالقوه و بالفعل معلولین در جامعه و همچنین  معضلات و مشکلات فرهنگی و اجتماعی ایشان  درتبلور آن در آثار هنری.                                                

◄ موضوع :  جشنواره در یک بخش اصلی و یک بخش ویژه برگزار می شود.
1 – بخش اصلی : موضوع محوری این بخش "معلول و معلولیت" می باشد.
2 – بخش ویژه : موضوع این بخش " مناسب سازی"می باشد. منظور از مناسب سازی : هر فضا یا شیی که قابلیت دسترسی و استفاده بهینه برای عموم خصوصا افراد دارای معلولیت در طراحی و ساخت آن دیده شده باشد. مانند: باجه های تلفن، خودپردازهای بانک، معابر عمومی و ...شرایط و نحوه ارسال آثار: ◄  - شرکت در این جشنواره برای همه علاقمندان آزاد است.
- آثار می بایست به صورت cmyk و با فرمت  tif ، با رزولشن 300 dpi  در اندازه 1 به 1 در قالب  CDیا  DVD به همراه فایل اندازه A4 با رزولشن300 dpi و یک نمونه پرینت A4  مطابق با نسخه اصلی که پشت هریک برچسب مربوطه الصاق شده باشد ، به دبیرخانه ارسال گردد.
- اندازه آثار ارائه شده بایستی در بخش کاریکاتور حداقل 20*30 و حداکثر 30*40 سانتیمتر و در بخش پوستر 120*84 سانتیمتر باشد.
- فرم تقاضای شرکت و برچسب مشخصات آثار می بایست به صورت خوانا تکمیل و همراه آثار ارسال گردد. شایان ذکر است که فرم های مورد نظر در وب سایت جشنواره قابل دسترسی می باشد.
- چاپ نمایشگاهی تمامی آثار در بخش کاریکاتور و پوستر بر عهده برگزار کننده می باشد.
- آثار پذیرفته شده عودت داده نمی شوند.
- ستاد برگزاری جشنواره مجاز است آثار انتخاب شده را درامورانتشاراتی، تبلیغاتی و اطلاع رسانی جشنواره مورد استفاده قراردهد.
- برگزار کننده هیچ مسئولیتی در قبال آسیب های وارده ناشی از پست و نحوه ارسال نا مطلوب را نمی پذیرد.شرایط شرکت :  ◄
 
- هر متقاضی می تواند حداکثر پنج اثر در هر یک از بخشهای موضوعی ارسال نماید.
◄ جوایز■ جوایزبخش کاریکاتور: موضوع معلول و معلولیت:
- اثر برگزیده اول تندیس، لوح افتخاروتعداد 10 سکه تمام بهار آزادی 1
- اثر برگزیده دوم تندیس، لوح افتخاروتعداد 7 سکه تمام بهار آزادی2
  اثر برگزیده سوم تندیس،  لوح افتخارو تعداد 5 سکه تمام بهار آزادی   -3بخش ویژه ( موضوع مناسب سازی) :
- اثر برگزیده اول تندیس، لوح افتخارو تعداد 10 سکه تمام بهار آزادی1
- اثر برگزیده دوم تندیس، لوح افتخارو تعداد 7 سکه تمام بهار آزادی2
اثر برگزیده سوم تندیس، لوح افتخارو تعداد 5 سکه تمام بهار آزادی   -3■ جوایزبخش گرافیک : موضوع معلول و معلولیت:
- اثر برگزیده اول تندیس،  لوح افتخارو تعداد 10 سکه تمام بهار آزادی1
- اثر برگزیده دوم تندیس، لوح افتخارو تعداد 7 سکه تمام بهار آزادی2
  اثر برگزیده سوم تندیس، لوح افتخارو تعداد 5 سکه تمام بهار آزادی   -3
 
 بخش ویژه( موضوع مناسب سازی):
- اثر برگزیده اول تندیس،  لوح افتخارو تعداد 10 سکه تمام بهار آزادی1
- اثر برگزیده دوم تندیس، لوح افتخارو تعداد 7 سکه تمام بهار آزادی2
اثر برگزیده سوم تندیس،  لوح افتخارو تعداد 5 سکه تمام بهار آزادی   -3■ تقدیر ویژه از سه هنرمند معلول شامل لوح افتخار و اهداء جایزه ویژه
■ به تمامی آثار راه یافته به نمایشگاه گواهی شرکت اهداء خواهد شد. گاه شمار جشنواره :◄
آخرین مهلت دریافت آثار:  10 دی 1387
داوری و اطلاع رسانی به شرکت کنندگان: 30 دی 1387
زمان برگزاری:10 اسفند ماه 1387
مراسم معرفی آثار برتر  و اعطای جوایز: اسفند 1387 نشانی دبیرخانه ◄ خیابان استاد نجات الهی- خیابان اراک- پلاک 36 – طبقه همکف
تلفن: 88913663 
  نمابر: 88906670
www.handicapped-org.ir   ,     www.disabled.ir      آدرس وب سایت:    
آدرس پست الکترونیکی:
festival@disabled.ir

فرم تقاضـای شرکت در جشـنواره کاریکاتور و گرافیک   
مشخصات هنرمند
نام:  ........................................ نام خانوادگی :  ...........................................................
جنس: زن:  □            مرد: □                 سال تولد: ......................  محل تولد: .....................
   
آخرین مدرک تحصیلی: ..................  رشته تحصیلی: ....................... تاریخ اخذ مدرک:..............
محل تحصیل: ...........................................  شغل:.........................................................     
نشانی محل کار: استان:..................  شهرستان: ................................................................
.............................................................................................................................                  
کد پستی: ............................................. تلفن ثابت: ...................................................... 
                                               
تلفن همراه:  ...............................  نشانی اینترنتی:..........................................................
پست الکترونیکی:........................................................................................................

مشخصات اثر
نام هنرمند : ......................................... نام خانوادگی :..........................................
عنوان اثر:............................................................. تکنیک : ..............................

بخش :     پوستر □         کاریکاتور □    ◄
موضوع:  معلول و معلولیت □      بخش ویژه ( مناسب سازی )□  ◄


 اختتامیه پانزدهمین جشنوراره جوانان شهرستان ، استان و ورک شاپ

 اسامی نفرات اول تا سوم شرکت کنندگان در پانزدهمین جشنواره هنر های تجسمی جوانان شهرستان کرمان

رتبه اول : محمد خضری مقدم- هنگامه اسماعیلی - فهیمه مستوفی - سعید گیشینی زاده - زهرا حسینی - احسان گیشینی زاده

 رتبه دوم : سعید خالقی - مریم شمس الدین سعید - علیرضا ایرانمنش -  سینا سعیدی - فرزاد گنجعلیخانی - علیرضا بیت الهی - اکبر نورالدینی جمشید مهدی پور - مهسا بهرامپور

رتبه سوم :صالح ستاری - لیلا خاکستانی - امید عسکری - مرضیه غلامشاه - امین رضایی - آزاده گلستانی - رضا قاضی زاده - آزاده فرازمند - مصطفی سلطانی - صدیقه خدایی

اسامی نفرات اول تا سوم شرکت کنندگان در پانزدهمین جشنواره هنر های تجسمی جوانان استان کرمان

رتبه اول : فهیمه مستوفی - زهرا سلطانی نژاد - معصومه امیری پور - منا حجتی - حسام باقری - محمد خضری مقدم - هنگامه اسماعیلی - ساناز شمسی  - هما ربیعی

 رتبه دوم : علیرضا ایرانمنش - احسان گیشینی زاده - مصیب اسدی

رتبه سوم :روشن پور جندقی - فروغ کرمی - سانیا رحمتیان سعید گیشینی زاده 

 

اسامی نفرات اول تا سوم شرکت کنندگان در ورک شاپ دفاع مقدس

نفرات اول : آرش هادیان - امید هادیان - نرگس حسینیان - نازنین موسی اکبری - نسرین دلشاد - سعید عطار پور - ساره خیری - علیرضا ایرانمنش - عباس فرقانی - علی حجت - امید عسکری - امید مهدیزاده - محمد حسین تیکدری - بنیامین بهرامپور - مینا عسکری - حوریه وکیلی

نفران دوم : عبد الباسط زراعتی - مرضیه دارایی - سهیلا منصوری - احسان گیشینی زاده - جمشید مهدی پور - علیرضا ممیز زاده - مینا جعفری -آسیه شمس الدینی - معصومه زابلی - سعید گیشینی زاده - عباس تقی زاده

نفرات سوم : مهناز طالبی - صالح ستاری - صدیقه مهدیزاده - محمد جواد نجفی 


آثار نفرات اول تا سوم جشنواره شهرستان ، استان و ورک شاپ از ۲۵ مهر ماه جاری تا ۳ آبانماه جاری در نگارخانه شاهرخی بر پا می باشد .


 از آقای علیرضا ممیز زاده که اسامی رتبه های اول تا سوم

جشنواره ها و ورک شاپ را جهت درج در  سایت : 

 www.afravi.com/news.php?extend.1320  همکاری  نمودند تشکر می نماییم .

یک خبر از سایت  www.afravi.com 

دوشنبه 29 مهر 1387

به گزارش گروه پژوهشي عفراوي ، فرزانه محمودی، نقاش، درباره حمایت متولیان هنری از این هنر به باشگاه خبرنگاران گفت: هنرهای تجسمی برای رشد و تعالی نیازمند حمایت متولیان است در حقیقت برای رسیدن به رشد بیشتر در زمینه هنرهای تجسمی دولت باید زمینه های حمایتی بیشتری را برای هنرمندان فراهم کند.وی تصریح کرد: در تمام کشورهای اروپایی دولت یکی از مهمترین عناصری حمایتی از هنر و هنرمند محسوب می شود و این در حالی است که در کشور ما هیچ گونه حمایت های اساسی از هنرمند از سوی دولت صورت نمی گیرد.محمودی ادامه داد: در کشور ما اکثریت قریب به اتفاق هنرمندان غم نان دارند در حقیقت به هنر و خلق اثری می پردازند تا درآمدی را کسب و این درآمد را صرف مشکلات اقتصادی خود می کنند.وی تاکید کرد: وقت آن رسیده که هنرمندان در ایران نیز بدون داشتن مشکل اقتصادی تنها به خلق اثر بپردازند و این حمایت اقتصادی را دولت را از آنان انجام داد.وی اظهار داشت: تا معضل درآمد زایی و ارتزاق هنرمندان در ایران رفع نشود نمی توانیم در پی خلق اثری ماندگار از سوئی هنرمندان ایرانی باشیم و این امر معطوف نمی گردد مگر با حمایت های متولیان هنری که برنامه ایی منظم و قابل اجرا را پیرامون حمایت از هنرمندان اجرا نمایند

خلاصه خبر ها : ۱- ورک شاپ با موضوع دفاع مقدس (۱۲/۷/۸۷ )

جنگ ايران و عراق

۲- جشنواره هنری معرفتی هدی   

 ۳- اختتامیه پانزدهمین جشنواره هنر های تجسمی جوانان کرمان ۱۹/۷/۸۷

 


 ورک شاپ با موضوع دفاع مقدس روز جمعه دوازدهم مهر ماه ۸۷ برگزار مگردد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۴۶۷۴۰۷ یا ۲۴۶۲۹۵۸ تماس حاصل فرمایید .

اختتامیه پانزدهمین جشنواره هنر های تجسمی جوانان روز جمعه۱۹/۷/۸۷ بر گزار خواهد شد . 

اسامی نفرات اول مرحله استانی :

 فهیمه مستوفی (مجسمه سازی) - زهرا سلطانی ( طراحی ) - معصومه امیری پور ( نقاشی ) - حسام باقری ( کاریکاتور ) - هما ربیعی ( نگارگری ) - محمد خضری مقدم ( پوستر ) - منا حجتی ( نقاشی ) 


نمایشگاه معرق آقای علی اشرف ناصری در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان - از روز شنبه ۱۶/۶/۸۷


انجمن هنر های تجسمی کرمان روز پنجشنبه۴/۷/۸۷ یک ورک شاپ با موضوع دفاع مقدس بر گزار می نماید .  برای کسب اطلاعات بیشتر به دفتر انجمن هنر های تجسمی کرمان مراجعه ، یا با تلفن ۲۴۶۷۴۰۷ تماس حاصل فرمایید .


 برای کسب اطلاعات بیشتر به دفتر انجمن هنر های تجسمی کرمان مراجعه ، یا با تلفن ۲۴۶۷۴۰۷ تماس حاصل فرمایید .


 نمایشگاه نقاشی هنر جویان آموزشگاه آزاد هنری درخشان زهرا از روز شنبه دوم تا جمعه هشتم شهریور ماه ۸۷  باشرکت ۵۵ هنر جو در نگارخانه شاهرخی بر گزار گردید.

اسامی شرکت کنندگان :

۱- آلاله معقولی ۲- مونس اسماعیل زاده ۳- شهنوش نخعی ۴- سمیرا نامجو ۵- امیر رضا طبرستانی ۶- شهنوش نخعی ۷-مهر نوش نخعی ۸- عاطفه نجار زاده ۹- مرضیه مرتضی پور ۱۰- راضیه شجاعی  ۱۱- محبوبه جعفر زاده ۱۲- فائزه افضلی ۱۳- دنیا نصیری پور ۱۴- مهدیه پور خوش سفر ۱۵- فرخنده انصاری ۱۶- ام البنین فرود نیا ۱۷- صبا هاشمی ۱۸- ویدا میرزایی ۱۹- محسن عباسیان ۲۰-مینا پاس ۲۱- مریم قابلی ۲۲- شیما زینلی ۲۴- مهدیه مهر زاد ۲۵- فیروزه حسینی ۲۶- مرضیه امیر شکاری ۲۷- اسماء زنگی آبادی ۲۸-المیرا عاقلی زاده ۲۹- مینا یزدی زاده ۳۱- شهلا نارویی ۳۲- آناهیتا سالاری ۳۳- سها  ۳۴- فرخنده انصار الحسینی ۳۵ مهدخت خدادادی ۳۶- سیمین پور ملا جمال ۳۷- مریم شفیعی ۳۸- آرزو نیک نژاد ۳۹- بهاره ستار زاده ۴۰ - کمیل عباس زاده ۴۲- فاطمه نژاد آریا ۴۳- مسعود وارسته - ۴۴- مهیا موسوی ۴۵- فاطمه درانی ۴۶- دلارام سلاجقه ۴۷- زهرا احمدی ۴۸- یاسمن شفایی ۴۹- نجمه باغخانی ۵۰- مکیا یزدیزاده ۵۱- امیر حسین لنگریزاده ۵۲-مریم ثمره ۵۳- رضوان تاجیک ۵۴- مهتاب عصاری فر ۵۵- الهه عرب پور 


ورک شاپ با حضور استاد احمد وکیلی

 نمایشگاه (( دستاوردی بزرگ ، دستانی کوچک ))

نمایشگاه خوشنویسی جمعی از هنر جویان دوره های عالی و ممتاز آموزشگاه عمید ( سنین ۱۲ تا ۲۰ سال با ۲۳ اثر ) در فرهنگسرای کوثر از دوم تا هفتم شهریور ۸۷ برگزار گردید .

این آثار در روز میلاد حضرت مهدی ( عج ) از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب خلق گردیدند .

آقای عمید گفت : هدف از برگزاری این نمایشگاه رسیدن هنر جویان به خود باوری و اعتماد به نفس می باشد .

همچنین نمایشگاه نقاشی هنر جویان خانم بتول زند با تکنیک های مداد رنگ ،پاستل و رنگ روغن با تعداد ۵۳ اثر ( سنین ۸ تا ۲۰ سال ) از دوم تا هفتم شهریور ۸۷ در فرهنگسرای کوثر بر پا و پذیرای بازدید کنندگان می باشد .


جلسه هیئت مدیره انجمن هنر های تجسمی شهرستان جیرفت

  در تاریخ ۲/۵/۸۷

افراد زیر به عنوان اعضای هیئت مدیره

۱- محمود امیری فر        رئیس

۲- مسلم غیب الهی     نائب رئیس

۳- جلال مرتضوی           دبیر

۴- الهام توحیدی           خزانه دار

۵- ایمان موحدی           بازرس


اسامی نفرات اول پانزدهمین جشنواره جوانان ۱۶ تا ۲۵ سال استان کرمان

مجسمه سازی : فهیمه مستوفی        نگار گری : هما ربیعی

اکریلیک : معصومه امیر پور                   رنگ روغن : منا حجتی

طراحی : زهرا سلطانی                       خوشنویسی : ساناز شمسی

کاریکاتور : حسام باقری                       پوستر سازی : محمد خضری مقدم 


 آقای خلیل اله خانی و دو فرزند ایشان ( سجاد و سمیه )در اثر حادثه رانندگی دار فانی را وداع گفتند ، این اتفاق ناگوار و دلخراش را به دوستان و خویشان مخصوصا هنرمند گرامی آقای کریم اله خانی تسلیت گفته و از اعضاء محترم جهت شرکت در مراسمی کهساعت ۸ بعد از ظهر  روز چهار شنبه ۲۳ مرداد ۸۷ در محل مجتمع فرهنگی هنری کرمان بر گزار می گردد شرکت نمایند .

اکبر عسکری

 

 

پایان جشنواره نماز و نیایش

و مسابقات قرآن کریم

نخستین جشنواره هنری نماز و نیایش پس از ۵ روز فعالیت در رشته های تاتر ، خوشنویسی ، نقاشی ، حجم و موسیقی ، شامگاه شنبه در فرهنگسرای نیاوران به کار خود پایان داد.

از بین تعداد ۱۰۰۰ اثر رسیده به دفتر دبیرخانه جشنواره ، تعداد ۴۰ اثر جهت برپایی نمایشگاه انتخاب گردید .

که سه اثر مربوط به خانم نسرین دلشاد و علیرضا بیت الهی  از کرمان و بهشته بهشتی از رفسنجان می باشد .


    

نشست هنری با حضور استاد محسنی کرمانشاهی - روز جمعه چهارم مرداد ۸۷ - مجتمع فرهنگی هنری کرمان - تالار عماد - ساعت ۷ بعد از ظهر

پنج شنبه ۳/۵/۸۷ گشایش نمایشگاه استاد محسنی کرمانشاهی - ساعت ۶ بعد از ظهر - موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان

جمعه ۴/۵/۸۷ نشست هنری با حضور استاد محسنی - ساعت ۷ بعد از ظهر - تالار عماد - مجتمع فرهنگی هنری کرمان


پنج شنبه ۲۷ تیرماه ۸۷ جشنواره هنر های تجسمی شهرستان کرمان در گرایش ها و تکنیک های مختلف  در محل هنرستان هنر های زیبا و باغ موزه هرندی باشرکت ۸۶ نفر از جوانان شهرمان برگزار گردید .

آقای احمد وفایی ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  و آقای اسلامی کارشناس امور هنر ی شهرستان کرمان از این برنامه بازدید نمودند .

اساتید و هنر مندان خوب شهرمان(محمد امیر زاده سلجوقی ، زهره عاقبتی  و مریم مظهری  ) با حضور خود باعث خوشحالی و دلگرمی برگزار کنندگان و شرکت کنندگان گردیدند . 

اسامی مسئولین کارگاهها :خانم اباچی ( طراحی و نقاشی ) ، حمیده پیرمرادی ( طبیعت آزاد ) ، رضا اکبر زاده ( گرافیک )  علیرضاایزدی ( طبیعت ) ، رضا کیانی ( حجم )، مهدی خواجویی ( کاریکاتور )

و با تشکر از همراهی و همکاری محمد علی عباسیان( عضو هیئت مدیره و خزانه دار انجمن  ، حمید رضا روحانی عضو هیئت مدیره و دبیر جشنواره ، محمد رضا غنچه پور و بنیامین بهرامپور  

 روز جمعه نیز از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر شرکت کنندگان می توانند به کار خود ادامه داده و پس از اتمام یکی از آثار انتخابی خود را تحویل نمایند .

اسامی شرکت کنندگان :

۱-آیدا سعیدی

۲-محمد مسلم سعید

۳-امین رضایی

۴-عباس فرقانی

۵-فهیمه مستوفی زاده

۶-فروغ السادات حسینی

۷-لیلا خاکستانی

۸-انیس مجیدی

۹-الهام قاسمی

۱۰-سینا سعیدی

۱۱-علیرضا ایرانمنش

۱۲سعید گیشینی زاده

۱۳-مهسا بهرامپور

۱۴-آرزو هاشمی زاده

۱۵-مینا روحانی زاده

۱۶-محمد جواد نخعی

۱۷-ام البنین بهرامی

۱۸-اعظم جاویدان

۱۹-بنیامین بهرامپور

۲۰-علیرضا بیت الهی

۲۱-محمد خضری مقدم

۲۲-سعید خالقی

۲۳-مریم شمس الدین

۲۴-فرزان حاکمی

۲۵-هادی مهدوی

۲۶-صدیقه خدایی

۲۷-مرضیه غلامشاه ماهانی

۲۸-آزاده فرازمند

۲۹-پویا صابری

۳۰-مینا عسکری

۳۱-محمد صادق اسد

۳۲-محسن انجم شعاع

۳۳-اکبر نورالدین

۳۴-احسان گیشینی زاده

۳۵-محمود آشورزاده

۳۶-الهه کامیابی

۳۷-فرشته سالارپور

۳۸-مهناز ایلاقی حسینی

۳۹-علی میرزاده قصری

۴۰-آزاده گلستانی

۴۱-سید ارسلان عبدالهی

۴۲-الهه جهانشاهی

۴۳-رضا قاضی زاده

۴۴-مریم عشقی

۴۵-ساره خیری مقدم

۴۶-الهام قائدی

۴۷-فتانه فارسی نژادیان

۴۸-آزاده کریم زاده

۴۹-شیوا حجم زاده

۵۰-نادیا احمدی

۵۱-صالح ستاری

۵۲-محمد حسین تیکدری

۵۳-احسان قرائی

۵۴-میترا شجاعی

۵۵-جمشید مهدی پور

۵۶-حجت سالار محمدی

۵۷-حجت اسدی

۵۸-مصیب اسدی

۵۹-عادله حسن پور

۶۰-مهسا محمد تقی زاده

۶۱-منصور خاکسار

۶۲-وجیهه علیزاده

۶۳-محمد احسان دباغیان

۶۴-محمد حسین وفازاده

۶۵-مصطفی سلطانی

۶۶مرضیه شریفی

۶۷-سید نوید سجادپور

۶۸-زهرا منصوری

۶۹-سعید عطارپور

۷۰-علی حجت

۷۱-معصومه امیرپور

۷۲مهدیه توسنگ

۷۳-هنگامه اسماعیلی

۷۴-المیرا جعفری

۷۵-الهام رفیق

۷۶-محدثه ملایی

۷۷-بهناز قاسم پور

۷۸-زهرا سلطانی نژاد

۷۹-راضیه شجاعی

۸۰-حوریه وکیلی

امید عسکری صالح

۸۲-مهرناز ایرانمنش

۸۳-بهاره نورالهی

۸۴-مهری عزیزی

۸۵-راضیه سلطانی نژاد

۸۶-ندا محمدی متین


شرایط شرکت در جشنواره هنر های تجسمی شهرستان کرمان

سن :جوانان ۱۶ تا ۲۵ سال ( متولدین ۱/۶/۶۲ تا ۱/۶/۷۱ )

مدارک لازم جهت ثبت نام  :  یک قطعه عکس  - یکبرگ کپی شناسنامه

محل ثبت نام  :  دفتر انجمن هنر های تجسمی ( مجتمع فر هنگی هنری کرمان ) - از ۲۰ تیر ماه لغایت ۲۵تیر ماه ۸۷

 زمان برگزاری :   پنج شنبه و جمعه ( ۲۷  و  ۲۸ تیر ماه ۸۷ )

محل برگزاری :

طراحی ، نقاشی ( طبیعت بی جان ) ، گرافیک ،کاریکاتور ، مجسمه سازی  ، نقاشیخط در محل هنرستان هنر های زیبا ( میدان خواجوی کرمانی )،

طبیعت : باغ موزه هرندی ( چهار راه سمیه )

داوطلبین عزیز در طول دو روز یک یا چند اثر با مدل و تکنیک انتخابی خود ( به هنگام ثبت نام ) اجرا و یکی را جهت داوری و تعیین رتبه تحویل خواهند داد .


اولین نمایشگاه آثار هنری هنرمندان و پیشکسوتان اتحادیه صنف تابلو سازان کرمانی با موضوعات : خوشنویسی ، طراحی ، نقاشی ، خط نقاشی ،مینیاتور ،معرق ، مشبک ، حجم  و ... از مورخه ۱۷/۴/۸۷ بمدت ۵ روز در نگارخانه شاهرخی واقع در مجتمع فرهنگی هنری کرمان افتتاح گردید .

اسامی هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه :

- استاد زنده یاد محمد علی وکیلی - استاد زنده یاد علی اکبر پرنده غیبی - استاد زنده یاد حمید قانونی کرمانی - آقای علی سالار زاده - آقای محسن شیخ بهائی - آقای سید عبدالحمید بحری - آقای حسین حسن شاهی - آقای حمید فردوسی - آقای بیژن وکیلی آقای موسی کمالی - آقای محسن امام حسینی - آقای حسین امام حسینی - آقای محمد رضا زحمتکش - آقای محمد رضا غنچه پور - آقای عباس صاحب الزمانی - آقای مهدی آفرینش - آقای نادر حسین افشاری

 


جشنواره کشوری کاریکاتور با موضوع فوتبال

کرمان - تیر ماه ۸۷

اختتامیه جشنواره : ساعت ۵ بعد از ظهر پنج شنبه ۲۰ تیر ماه - چهار راه  سمیه  ( طهماسب آباد ) - مجتمع فرهنگی هنری کرمان

افتتاحیه نمایشگاه : ۲۰ تیر ماه -  نگارخانه بوتیا - هزار و یک شب - نبش ویلا


روز چهارشنبه پنجم تیر ماه ۸۷ تعداد ۱۵ نفر از هنرمندان جوان و هنرمندان پیشکسوت  شهر کرمان در سفر یک روزه با برگزاری جلسه مشترک هیئت مدیره دو شهر ، نمایشگاه هنرمندان کرمان در رفسنجان ، کارگاه نقاشی و دیدار از هنرمند پیشکسوت ( آقای محمود نکویی ) آمادگی خود را جهت هماهنگی و ارتباط ، تعامل و همکاری اعلام نمودند .این برنامه ها توسط جناب آقای نعمت الهی و همکارانشان از برنامه تلویزیونی بیکران هنر ضبط شد که عصر روز سه شنبه از سیمای مرکز کرمان پخش می گردد . 

در پایان از خانه حاج آقا علی بزرگترین خانه خشتی دیدن کردند .

انجمن هنرهای تجسمی کرمان ضمن تشکر ازبرنامه ریزی های منظم انجمن هنر های تجسمی رفسنجان که با همکاری جناب آقای محمد علی ابولی ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان و سایر همکارانشان انجام شده بود دعوت می کند در شهر کرمان نمایشگاه و ورک شاپی از هنرمندان شهر رفسنجان برگزار نمایند . 

لازم به ذکر است بزودی شاهد پیشرفت های چشمگیری به دلیل اتحاد و همکاری صمیمانه و دلسوزانه اعضاء محترم هیئت امناء  انجمن رفسنجان ( سرکار خانم بهشته بهشتی ، جناب آقای عماد الدین خاندانی ، سرکار خانم منیره گرامی ، سرکار خانم محدثه امیر پناهی ، سرکارخانم مهسا شاهرخ زاده ، سرکار خانم مریم ایمانی زاده و سرکار خانم افسانه حسن زاده ) خواهیم بود .     انشاء ا...    


به مناسبت هفته زن و تولد حضرت فاطمه زهرا (س) یک ورک شاپ ، روز ششم تیر ماه ۸۷ - ساعت ۵/۷ صبح در محل پارک باغ ملی برگزار می گردد .

از خانم ها ی علاقمند جهت شرکت در این برنامه دعوت بعمل می آید .

به منظور ایجاد نظم و بر نامه ریزی خواهشمند است حد اکثر تا ظهر چهار شنبه به دفتر انجمن هنر های تجسمی کرمان مراجعه و ثبت نام نمایید .


نمایشگاه گروهی ۲۳ هنر مند کرمانی در موزه صنعتی کرمان از اول تا آخر تیر ماه ۸۷ بر پا می باشد .

بازدید برای عموم آزاد است .


نمایشگاهی از هنر جویان آموزشگاه آزاد هنری سرو ناز در فرهنگسرای کوثر از اول تیر ماه لغایت هشتم تیر ماه پذیرای علاقمندان می باشد .


 پانزده کمیته جهت انجام فعالیتهای فرهنگی و هنری در انجمن هنر های تجسمی فعال شده اند .

مسئول هر کمیته با کمک های فکری و فیزیکی اعضاء دلسوز و علاقمند به فرهنگ و هنر شهر ، استان و مملکت در آن زمینه سیاست گزاری و فعالیت می نمایند . 

اسامی کمیته ها :۱- جشنواره ها ۲-نشست های هنری ۳- ورک شاپ ۴-نمایشگاه ها ۵- نشریه ۶- اردو های کاری تفریحی خارج از شهر ۷- روابط عمومی ۸- کاریکاتور ۹- دیدار با هنر مندان پیشکسوت ۱۰- دیدار با هنر مندان جوان ۱۱- رحلت هنر مندان ۱۲- جشن و شادی هنر مندان ۱۳- به مهمانی شهرستانها ۱۴-سایت اینتر نتی ۱۵- تجلیل و تکریم از هنر مندان


سفر به شهرستانها

اولین سفر روز چهار شنبه پنجم تیر ماه به شهرستان رفسنجان انجام می شود .

هدف : آشنایی هنرمندان  دو شهر با یکدیگر  ، ارتباط  ، هماهنگی و ایجاد زمینه های همکاری با یکدیگر 

برنامه ها : ۱- جلسه ای با حضور مسئولین ارشاد و هیئت مدیره انجمن هنر های تجسمی کرمان و شهر میزبان۲ -نمایشگاه  آثار هنرمندان همراه کرمانی وشهر رفسنجان۳- ورک شاپ ۴- دیدار با آقای محمود نکویی هنر مند پیشکسوت رفسنجان


به مناسبت روز زن نمایشگاه بانوان کرمانی در سه نگارخانه شاهرخی ،بوتیا و صورتگر بطور همزمان برگزار می گردد . خانم های علاقمند به شرکت در نمایشگاه حد اکثر تا ۲۲ خرداد ۸۷ تعداد سه اثر به دفتر انجمن هنر های تجسمی کرمان تحویل نمایند .

تاریخ برپایی نمایشگاه : ۳۰ خرداد تا ۷ تیر ۸۷

 


دومین برنامه دیدار با هنر مندان دوشنبه ششم خرداد ماه ۸۷ با دیدار از هنرمند پیشکسوت عرصه هنر های تجسمی استاد علی خالقی انجام شد .

گزارش مفصل این دیدار در روزنامه بام کویر ( یکشنبه ۱۲/۳/۸۷ )

به چاپ خواهد رسید .


نمایشگاه سفالینه و صنایع دستی همدان

موسسه فرهنگی هنری ایرانمهر

۸۷/۳/۴ لغایت ۳۱/۵/۸۷

مجتمع فرهنگی هنری کرمان - چهار راه سمیه


نمایشگاه عکس آقای وحید ریحانی ( توریست دوچرخه سوار )

دوم لغایت هشتم خرداد ماه ۸۷

نگار خانه بوتیا


جشنواره هنر های تجسمی کرمان از تاریخ ۲۶ تیر ماه لغایت ۲۹ تیر ماه ۸۷ در گرایش ها و تکنیک های مختلف برگزار می گردد .

جزئیات و شرایط شرکت در مسابقه بعدا اعلام خواهد شد .


استاد احمد وکیلی (ورک شاپ روز جمعه ۲۷/۲/۸۷ )


نمایشگاه آثار خوشنویسی شکسته نستعلیق

استاد مجتبی ملک زاده

نگار خانه مس سرچشمه

 ۸۷/۲/۲۹ لغایت  ۸/۳/۸۷


جشنواره هنر های تجسمی شهرستان

۲۶ - ۲۷ و ۲۸ تیر ماه ۸۷


در نشست تخصصی روز پنج شنبه ۲۶/۲/۸۷ با حضورحدود ۱۷۰ نفر از دانشجویان و اعضاء انجمن هنر های تجسمی کرمان و  استاد احمد وکیلی  و سخنرانی ایشان در مورد طراحی ، نقاشی و چاپ از ساعت ۴ تا ۷ بعد از ظهر در محل تالار عماد بر گزار گردید.

این برنامه با همکاری انجمن هنر های تجسمی و دانشکده هنر انجام شد .

ساعت ۸ تا ۱۸ روز جمعه ۲۷/۲/۸۷ کارگاه نقاشی در باغ موزه هرندی تشکیل و شرکت کنندگان با تکنیک های دلخواه به خلق آثار هنری می پردازند .   


نمایشگاه گروهی آثار نقاشی هنرجویان نگارستان مانی

از ۲۶/۲/۸۷ تا ۱/۳/۸۷

در نگارخانه بوتیا

آدرس : خيابان هزار و يكشب - نبش خیابان ویلا
 
تلفن : ۲۴۴۳۶۰۰


نمایشگاه آثار نقاشی خانم افسانه تائبی 

 هتل جهانگردی کرمان - بلوار جمهوری اسلامی - چهار راه شفا 

 از ۲۶/۲/۸۷  لغایت ۲۸ /۲/۸۷


سخنرانی  ، آموزش صنعت چاپ و توضیح در مورد ورک شاپ ، روز پنج شنبه ۲۶/۲/۸۷ توسط دکتر احمد وکیلی در محل تالار عماد واقع در مجتمع فرهنگی هنری کرمان (چهار راه سمیه )  با همکاری دانشکده هنر و انجمن هنر های تجسمی کرمان بر گزار می گردد. 

داوطلبین شرکت در این جلسه و کارگاه نقاشی و چاپ با در دست داشتن یک قطعه عکس و کارت شناسایی به دفتر انجمن مراجعه و کارت ورود به جلسه دریافت نمایند .

کارگاه در محل باغ موزه هرندی روز جمعه ۲۷/۲/۸۷ بر گزار می شود .


با عضویت در خبر نامه اینترنتی انجمن هنر های تجسمی کرمان،اخبار و اطلاعیه های هنری  استان کرمان به  پست الکترونیکی شما ارسال می گردد. (در صفحه نخست سایت انجمن روی کلید عضویت در خبر نامه کلیک کنید ) 

 

نمایشگاه آثار نقاشی خانم افسانه تائبی 

 هتل جهانگردی کرمان - بلوار جمهوری اسلامی - چهار راه شفا 

 از ۲۶/۲/۸۷  لغایت ۲۸ /۲/۸۷


سخنرانی  ، آموزش صنعت چاپ و توضیح در مورد ورک شاپ ، روز پنج شنبه ۲۶/۲/۸۷ توسط دکتر احمد وکیلی در محل تالار عماد واقع در مجتمع فرهنگی هنری کرمان (چهار راه سمیه )  با همکاری دانشکده هنر و انجمن هنر های تجسمی کرمان بر گزار می گردد. 

داوطلبین شرکت در این جلسه و کارگاه نقاشی و چاپ با در دست داشتن یک قطعه عکس و کارت شناسایی به دفتر انجمن مراجعه و کارت ورود به جلسه دریافت نمایند .

کارگاه در محل باغ موزه هرندی روز جمعه ۲۷/۲/۸۷ بر گزار می شود .باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت مس با همکاری فکوی ایران ـ فکوی کرمان برگزار می کند :

موضوع : فوتبال

شرایط :
- آثار ارسالی باید اصل باشد.
- هر شرکت کننده می تواند تنها ۳ اثر ارسال کنند.
- پشت هر اثر ارسالی، ذکرنام ونام خانوادگی الزامی است.
- اندازه ی آثار ارسالی باید A۴ باشد.
- هر شرکت باید مشخصات کامل مشتمل برنام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، سوابق کاری هنری، تحصیلات، نشانی، کدپستی، ایمیل، شهر و شماره تلفن خود را در برگه ای جداگانه به همراه یک قطعه عکس همراه با اثر ارسال نماید.
- پشت پاکت پستی، ذکر عنوان (مربوط به جشنواره کاریکاتور فوتبال) ضروری است.

هیئت داوران :
سیدمسعود شجاعی طباطبایی، رحیم بقال اصغری، مسعود ضیایی زردخشویی، محمد امین آقایی.

دبیر اجرایی جشنواره :
محمد صالح رزم حسینی

جوایز :
نفراول: سه سکه تمام بهار آزادی + تندیس جشنواره + لوح تقدیر
نفر دوم: دو سکه تمام بهار آزادی + تندیس جشنواره + لوح تقدیر
نفر سوم: یک سکه تمام بهار آزدای + تندیس جشنواره + لوح تقدیر
به همراه 7 تندیس جشنواره و لوح تقدیر

مهلت ارسال آثار : ۱۵تیرماه ۸۷

نشانی ارسال آثار :
کرمان، بزرگراه امام خمینی، جنب سازمان بازرگانی، پشت حوزه نظام وظیفه، باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت مس
کدپستی: ۷۶۱۷۹۳۱۱۷۹

تلفن های تماس :
۰۹۱۳۱۹۶۶۱۲۵
۰۹۳۶۴۹۶۹۹۰۶


با تشکر از بازدید کنندگان محترم سایت به ویژه آقایان بهزاد ریگی ، امیر حسین شاهرخی و علیرضا ممیز زاده که با نظرات خود در بهتر شدن سایت ما را یاری ، راهنمایی و دلگرم کردند .


جلسه مجمع عمومی انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد هنری کرمان

 روز جمعه ۲۰/۲/۸۷  - ساعت ۹ صبح

 سالن جلسات مجتمع فرهنگی هنری کرماننمایشگاه عکس دانشجویان دانشکده هنر

نگارخانه بوتیا

۱۲/۲/۸۷ تا ۱۸/۲/۸۷ 


گشایش نمایشگاه نقاشی

آمنه حشمتی - ندا حسینی

ساعت ۵ بعد از ظهر - جمعه ۱۳ / ۲/ ۸۷ 

نگار خانه صورتگر

جهاد ۳ - پلاک ۵۸ 

این نمایشگاه تا ۲۷/۲/۸۷ جهت بازدید علاقمندان دایر می باشد.

  

 

جشنواره هنر های تجسمی ، خوشنویسی و هنرهای دستی  دانش آموزان مقاطع راهنمایی تحصیلی و دبیرستانی سراسر استان کرمان روز چهار شنبه ۱۱/۲ ( پسران- تعداد ۴۰ نفر ) و پنج شنبه ۱۲/۲ ( دختران - تعداد ۸۵ نفر ) در محل هنرستان هنر های زیبا انجام گردید . 

در اینجا از بر گزار کنندگان - اساتید - ریاست محترم هنرستان هنر های زیبا و همکارانشان تشکر می نماییم .

تبریک می گوییم به خانواده ها ی این عزیزان با استعداد و تلاشگر

- همچنین به هم استانیهای گرامی

چند نمونه از آثار انجام شده در این تلاش صادقانه

 


اطلاعیه شماره ۲۳

 مدیران آموزشگاهها جهت معرفی  آموزشگاه خود درسایت اینترنتی ، به دفتر انجمن مراجعه نمایند.


هفته هنر

معماری – گرافیک

نمایشگاه کتاب، عکس و آثار هنری

3 تا 11 اردیبهشت 1387 دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

***

همایشی با حضور اساتید ودانشجویان و هنرمندان شهر کرمان
مراسم ویژه با حضور هنرمند معاصر استاد محمد ابراهیم جعفری

چهارشنبه 11 اردیبهشت – ساعت 13 تا 17 تالار حافظ دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

                                                                                                     علیرضا ممیز زاده


لیست اعضاء کمیته های انجمن هنر های تجسمی کرمان

اعضاء کمیته جشنواره ها با مدیریت حمید رضا روحانی  :

۱-سعید عطار پور ۲-محدثه پور جعفری۳-هدیه هنری ۴- مریم ایرانمنش ۵- الهام قاسمی ۶- انیس مجیدی

اعضاء کمیته نشست های هنری با مدیریت حمید رضا روحانی :

۱- هدیه هنری ۲- ایمان امیر محمدی ۳- مریم ایرانمنش ۴- زهرا صالحی ۵- راهله کرباسی

اعضاء کمیته اردوها با مدیریت اکبر عسکری :

۱- الهام اسدی

اعضاء کمیته تجلیل و تکریم هنرمندان :

۱- معین شیخ شعاعی ۲- غلامرضا انتظاری ۳- ایمان امیر محمدی

اعضاء کمیته دیدار از هنر مندان با مدیریت مریم مظهری :

۱-الهام اسدی ۲- مرضیه بابایی ۳- زهرا یزدانی

اعضاء کمیته مراسم هنرمندان با مدیریت نسرین دلشاد :

۱-وحید امیری منش ۲-ایمان امیر محمدی ۳- مجتبی نیشابوری

اعضاء کمیته نشریه : ۱-محمد غنچه پور ۲- ایمان امیر محمدی ۳- محدثه پور جعفری ۴- مریم ایرانمنش ۵- مجتبی نیشابوری ۶- سعید عطار پور

اعضاء کمیته نمایشگاهها با مدیریت حمید رضا روحانی :

۱-بنیامین بهرامپور۲- ندا حسینی ۳- حمیده حمزه ای ۴- زینت زمانی ۵- سعید عطار پور ۶- محدثه پور جعفری ۷- هدیه هنری ۸- مرضیه بابایی ۹- معصومه عسکر پور ۱۰- شهر زاد غفاری ۱۱- زهرا ظهیری نژاد ۱۲- الهام قاسمی ۱۳- انیس مجیدی

اعضاء کمیته سایت اینترنتی با مدیریت اکبر عسکری :

۱-امیر عسکری۲-الهام اسدی ۳- معصومه قمصری

اعضاء کمیته روابط عمومی با مدیریت مهدیه پورمند :

۱-خاطره زندیان ۲-مریم ایرانمنش ۳-آمنه حشمتی

   و خانه کاریکاتور با مدیریت مهدی خواجویی :

 

 

اطلاعیه شما ره ۲۴

نمایشگاه نقاشی آقای محمد ابراهیمی

نگارخانه بوتیا

آدرس : خيابان هزار و يكشب - نبش خیابان ویلا
 
تلفن : ۲۴۴۳۶۰۰


اطلاعیه شماره ۲۳

 مدیران آموزشگاهها می توانند جهت معرفی  آموزشگاه خود در صفحه آموزشگاههای هنری سایت اینترنتی ، به دفتر انجمن مراجعه نمایند.


اطلاعیه شما ره ۲۲

کمیته نمایشگاههای انجمن هنر های تجسمی کرمان در نظر دارد نمایشگاهی از معلمین هنرمند در هفته معلم برگزار نماید .

لذا از معلمین هنرمند  ارجمند تقاضا دارد  با دو اثر هنری خود در نمایشگاه شرکت کنند.

                                                                  


اطلاعیه شماره ۲۱

نمایشگاه گروهی طراحی ، نقاشی و نقش برجسته ( ۲۲  نفر )

نگارخانه صورتگر از ۶/۲/۸۷ لغایت ۱۳/۲/۸۷


اطلاعیه شماره ۲۰

نمایشگاه نقاشی خانم مرضیه بابایی

از شنبه ۳۱/۱/۸۷ لغایت جمعه ۶/۲/۸۷

در نگارخانه صورتگر

خیابان جهاد - کوچه ۳ - پلاک ۵۸

تلفن ۲۲۲۴۲۵۴


اطلاعیه شماره ۱۹

کارگاه نقاشی    workshop

زمان : ۲۲/۲/۸۷

مکان : دانشگاه آزاد اسلامی کرمان


اطلاعیه شماره ۱۸

جشنواره هنر های تجسمی شهرستان کرمان

      ۲۶  ،  ۲۷  و ۲۸  تیر ماه       


اطلاعیه شماره ۱۷

نمایشگاه دانشجویان فرش از ۲۲ فروردین لغایت ۲۸ فروردین در نگارخانه بوتیا آماده بازدید علاقمندان می باشد .


اطلاعیه شماره ۱۶

چهارمین جلسه هیئت مدیره  ،  روز پنج شنبه ۲۲/۱/۸۷  تشکیل خواهد شد .خواهشمند است اعضاء محترم (خانمها : مظهری، فیضی و پورمند     آقایان : سلجوقی ، روحانی ، جعفری و عباسیان )ر‌اس ساعت ۸ بعد از ظهردر محل دفتر انجمن حضور بهم رسانند .


اطلاعیه شماره ۱۵

از مدیر کل محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان طی نامه ای تقاضای شرکت در جلسه ای با حضور اعضاء انجمن گردید.

پس از تعیین وقت از سوی ایشان ،  اعضاء محترم در جریان قرار خواهند گرفت .


   اطلاعیه شماره ۱۴

ساعت ۵ بعد از ظهر روز جمعه ۲۳/۱/۸۷ مراسم سالگرد زنده یاد استاد اسدا... صورتگر در محل بهارستان هنرمندان برگزار می گردد .


اطلاعیه شماره ۱۳

مراسم تجلیل از زنده یاد استاد محمد شاهرخی ساعت ۲ بعد از ظهر روز چهار شنبه ۲۱/۱/۸۷ درمحل مجتمع فرهنگی هنری کرمان


اطلاعیه شماره ۱۲

از کلیه  علاقمندان  جهت  شرکت در همایش قابلیت های بیانی

( بومی  دینی  اجتماعی ) در هنر جدید که ساعت ۵/۳ بعد از ظهر 

روز چهار شنبه  ۲۱ / ۱ /۸۷ در محل تالار عماد ( مجتمع فرهنگی

 هنری کرمان ) بر گزار می گردد دعوت بعمل می آید . 


اطلاعیه شماره ۱۱

نمایشگاه گروهی هنر های تجسمی

سعید عطار پور  -  علی رضا بیت الهی - بنیامین بهرامپور

۱۴ لغایت ۲۱ فروردین ۸۷  - مجتمع فرهنگی هنری کرمان - نگار خانه شاهرخی

افتتاحیه : ساعت ۵ بعد از ظهر ۱۴/۱/۸۷


اطلاعیه شماره ۱۰

انجمن هنرهای تجسمی کرمان در نظر دارد در زمینه های انتشارخبرنامه - بر گزاری جشنواره های مناسبتی ( ملی - مذهبی ) و جوانان - برگزاری نمایشگاههای درون استانی - برون استانی و برون مرزی - ارتباط با سایر استانها و استفاده از فعالیتهای آنها - اردوهای کاری تفریحی خارج از شهر -استان و کشور - نشست های هنری - فعال کردن قسمت آموزش سایت - راه اندازی خانه کاریکاتور - جمعه بازار هنروغیره برنامه ریزی نماید .لذا از اعضاء محترم جهت همکاری در زمینه مورد علاقه دعوت بعمل می آید .

  با توجه به جدول ذیل با مسئول کمیته مورد نظرجهت همکاری با ایشان و یاری انجمن ملاقات نموده و  هماهنگی های لازم را بعمل آورید.

مسئولین کمیته ها در ساعات مشخص شده زیر در دفتر انجمن آماده ملاقات با شما عزیزان می باشند .

مسئول کمیته نام کمیته وقت ملاقات در دفتر انجمن
حمید رضا روحانی جشنواره ها-نشست ها-نمایشگاه ها یکشنبه ها  ۵/۱۲  تا  ۵/۱۳
مهدی جعفری خبر نامه یکشنبه ها ۱۰ تا ۱۲
اکبر عسکری اردوها - سایت اینترنتی شنبه ها  ۱۰ تا ۱۲
مریم مظهری دیدار با هنرمندان دو شنبه ها ۱۰ تا ۱۲
محمد علی عباسیان یکشنبه ها ۵/۱۱ تا ۵/۱۲
مهدیه پورمند روابط عمومی دو شنبه ها ۱۰ تا ۱۲
نسرین دلشاد مراسم مربوط به رحلت هنرمندان چهار شنبه ۹ تا ۱۰
مهدی خواجویی خانه کارکاتور
ورک شاپ


اطلاعیه شماره  ۹

در دومین جلسه هیئت مدیره انجمن که روز دوشنبه ۱۳/۱۲/۸۶ برگزار شد اعضاء انجمن مسئولیت فعالیت هایی راکه در دستور کار انجمن قرار گرفته بر عهده گرفتند .

 

              


اطلاعیه شماره  ۸ 

ساعت ۳ بعد از ظهر روز جمعه ۱۰/۱۰/۸۶ انتخابات انجمن با حضور گرم تعداد ۸۸ تن از اعضاء انجمن هنر های تجسمی کرمان انجام شد .

در اینجا به نمایندگی از طرف هیئت مدیره قبل آقایان محمد امیر زاده سلجوقی -محمد رضا هاشمی نژاد - علیرضا ایزدی و خانم مریم مظهری   همچنین از سوی اعضاء هیئت مدیره جدید( اسامی درج شده در جدول ذیل ) از کلیه شرکت کنندگان عزیز در انتخابات تشکر می کنم .

                                                                                              اکبر عسکری

 

اصلی  ۱ اکبر عسکری ۴۴
اصلی  ۲ مریم مظهری ۴۰
اصلی  ۳ محمد امیر زاده سلجوقی ۳۳
اصلی  ۴  حمید رضا روحانی ۳۱
اصلی  ۵ مهدیه پورمند ۳۱

 علی البدل مهدی جعفری ۱۹
  بازرس     سمیرا فیضی ۱۷
علی البدل محمد علی عباسیان ۱۶
علی البدل مجید علم ۱۶


اطلاعیه شماره ۷

انتخابات انجمن هنر های تجسمی کرمان

روز جمعه ۱۰/۱۲/۸۶ - ساعت ۳ بعد از ظهر

مجتمع فرهنگی هنری کرمان

از اعضاء محترم انجمن که جهت تعیین هیئت مدیره جدید ثبت نام کرده اند خواهشمند است با همراه داشتن یک مدرک دال بر دارا بودن شرایط فرم نام نویسی و کارت شناسایی حضور به هم رسانند . 


 

انتخابات هیئت مدیره کانون هنر استان کرمان ساعت ۵/۱۲ تا ۵/۱۵ روز دوشنبه ۶/۱۲/۸۶

در محل تالار عماد مجتمع فرهنگی هنری کرمان با حضور مسئولین اداره فرهنگ و ارشاد 

اسلامی و بیش از ۱۵۰ نفر از اعضاء انجمن های هشت گانه انجام شد . 

انجمن                                  

اعضاء هیئت مدیره جدید

تعداد آراء      

قر آن                            

نیره ولندیاری  

۱۲۳             
هنر های تجسمی محمد امیر زاده سلجوقی ۷۴
نمایش                مسعود سلطانی زاده ۱۲۰
موسیقی  محمد خسروی دانش ۸۱
 خوشنویسی مهدی ابراهیمی ۷۸
سینمای و عکس  حمید قنبری ۷۴
داستان                               مهدی بهرامی ۱۰۴
شعر                                       حمید مظهری ۱۱۶
بازرس ۱      عبدالرضا قراری  ۱۲۱
بازرس ۲ اکبر عسکری ۱۱۴  
                          

سوگواره عکسهای عاشورایی

و فرشتگان سر تعظیم فرود آورده و سلام دادند              

                 السلام علیک یا ثارالله

چهار شنبه  - ۹ اسفند - میدان باغملی

۹ صبح تا اذان مغرب

محبوبه احمدی  - حمید اسماعیل بیگی - محمد هادی جلال پور

محبوبه صنعتی   -   محمد لاهوتی   -   سید فرزاد میر حسینی

عکاسان سمن دور نمای کویر


« اسامی برگزیدگان هنر های تجسمی »

آثار ارسالی جشنواره فرهنگی هنری مشق انتظار با موضوع امام زمان (عج)

نقاشی : احسان گیشینی زاده(دوم)   -   معصومه محمدی(سوم)  -  منیره کاشیگر زاده(چهارم) -   بنیامین بهرامپور(پنجم)

پوستر سازی : سعید عطار پور( چهارم )

تصویر سازی : علیرضا بیت الهی ( دوم )  -  فیروزه زحمتکش ( سوم ) -  لیلا رهنما (چهارم )

برگزیدگان اولین جشنواره فرهنگی هنری مشق انتظار (workshop )

پوستر :  مهسا بهرامپور(سوم)

تصویر سازی : امیر حسین شاهرخی(اول)

حجم : الهام قاسمی(دوم)  -  انیس مجیدی(دوم)   -  معین شیخ شعاعی(چهارم)

نقاشی : مهدی خواجویی(اول) - علیرضا ایرانمنش(دوم) - عباس تقی زاده(سوم)  - نسرین دلشاد(سوم)  - مرتضی طاهری(چهارم) - سعید گیشینی زاده(چهارم) - اعظم جاویدان(پنجم)